WalkInnIsrael»הטיולים שלנו בישראל»טיול סובב כינרת 2

טיול סובב כינרת 2


 • לילות
  6 לילות, 5 ימי הליכה
 • ארוחות
  6 ארוחות בוקר, 4 ארוחות ערב
 • פני השטח
  שבילי חוף ולגונות, ירידות ועליות מתונות
 • (?) דרגת קושי
  3

המסלול מתחיל בטבח'ה שבצפון הכנרת, בה התרחש נס הלחם והדגים, ומסתיים חמישה ימים מאוחר יותר בנצרת, העיר בה קיבלה מריה הקדושה את הבשורה, שהיא עתידה ללדת את בנו של אלוהים.  יש הקוראים למסלול "מסע בעקבות ישו".  חמשת ימי הטיול מגוונים ומעניינים מבחינות רבות.  נקודת ההתחלה הנמצאת באחת הנקודות הנמוכות בעולם, כ-195 מטרים מתחת לגובה פני הים ונקודת הסיום, כ-550 מטרים מעל פני הים, מבטיחות מגוון רחב של נופים, סוגי אדמה וצמחיה, לרבות נקודות התצפית היפות ביותר בישראל.  יתר על כן, המסלול מאפשר מפגש מרתק עם אוכלוסיות ותרבויות שונות – נוצרים, יהודים, ערבים, בדואים וסוגי יישובי שונים – קיבוץ, מושב, כפרים וערים.  למסלול יש מה להציע לכל אחד.

 

* אנו ממליצים לבדוק גם את המסלול של 'סובב כינרת (1)'.  היומיים הראשונים של שני הטיולים דומים.  הקשב לאינסטינקטים שלך, וודא כי המסלול שבחרת באמת עונה לתחומי העניין שלך.

בית הארחה פילגרהאוס בטבחה
בית הארחה פילגרהאוס בטבחה

מלון כינר גליל
מלון כינר גליל
מלון כינר גליל הוא מתחם מלונאות רחב ידיים על שפת הכינרת, המציע את חוויית הנופש הטובה בצפון. במלון תמצאו מגוון סוגי חדרים: מחדרים רחבי ידיים המצויים במבנה המרכזי ועד חדרי גן מפוארים הפזורים בינות לכרי הדשא. כך, תוכלו לבחור בדיוק את החדר המתאים לנופש שלכם.

אביגיל אירוח כפרי
אביגיל אירוח כפרי

בית דיאב
בית דיאב

מלון וילה נצרת
מלון וילה נצרת

נקודת התחלה/לינה : טבחה

יום 1 טבחה -מעגלי: המסלול של היום הזה הוא קצר יחסית ונינוח, מתחיל ומסתיים בבית ההארחה. הוא מוקדש להליכה נוחה לאורך החוף הצפוני של הכנרת ולביקור בין הכנסיות הרבות שלאורכו. ניתן לדלג על נקודות לפי הבחירה ומידת העניין או להחליט לחזור לבית ההארחה בכל נקודת זמן. המסלול מתחיל בעלייה להר האושר  וירידה חזרה למעיין איוב . ההמשך הוא לאורך החוף עד לכפר נחום ובחזרה לבית הארחה דרך כנסיית הלחם והדגים. 14 ק"מ, כ 5 שעות.

יום 2 מבית צידא לכינר: המסלול מתחיל בהקפצה לנקודת ההתחלה בבית צידא. לאחר ביקור באתר הארכיאולוגי שנמצא סמוך מאד לנהר הירדן ממשיכים לאזור שפך הירדן לכנרת. משם עובר המסלול לאזור בקעת בית צידא שאינה אלא לגונה שנוצרה משפך של נחלים שיורדים ממזרח – מרמת הגולן. ייתכן שהאזור מוצף במים רדודים וההליכה, בעונות מסוימות, עשויה להיות בתוך מים. נקודת הסיום של המסלול היא בקצה הבקעה במלון של חוף כינר 12  ק"מ, 4-5 שעות.

יום 3 מירדנית ליבנאל : המסלול מתחיל בהקפצה של כ 20 דקות לירדנית – אתר הטבילה שנמצא על מוצא הירדן מהכנרת. ישנה אפשרות להתחיל את המסלול כ 1.5 ק"מ מזרחית משם במרכז הקניות של צמח שבו ניתן לשתות את כוס הקפה של הבוקר או להצטייד במוצרים לדרך. תחילת המסלול היא בשביל שדות רחב במקביל לנהר הירדן עד לחיבור עם נחל יבנאל. בנקודה זאת ישנה פינת חמד קטנה שבה ניתן לנוח מעט על שפת הנחל ובצל האיקליפטוסים. מכאן ועד המושבה יבנאל המסלול עולה בשיפוע מתון בתוך נחל יבנאל. בקטעים מסוימים של הנחל יש זרימה של מים תודות למספר מעיינות שופעים. במקומות אלו המסלול עובר בתוך צמחיה צפופה של שיחי פטל  בקטעים אחרים הדרך עוברת דרך חורשות של עצי שיזף  וצומח מגוון אחר. נחל יבנאל נמצא על תוואי של דרך עתיקה שהובילה מסוריה לעכו. הסיום במושבה יבנאל באירוח  כפרי אביגיל. 13 ק"מ, 5 שעות.

יום 4 מיבנאל לשיבלי :החלק המאתגר של המסלול נמצא מיד בתחילתו. עלייה תלולה וקצרה (כ 30 דקות) מיבנאל תוביל אל רמת הבזלת של סירין. הפיצוי לעלייה הוא בתצפית, מהיפות בישראל, על בקעת הירדן ורמות הבזלת האחרות המאפיינות את האזור הזה של מזרח הגליל התחתון. רמת סירין  היא אזור חקלאי שבו כל חלקת אדמה מנוצלת לטובת גידולי שדה, מטעים או מרעה. באביב מצטרפים לשדות גם מרבדי פריחה ססגוניים בצבעים שונים. האוביקט הבולט בשטח הוא ללא ספק הר תבור בצורתו המיוחדת והוא מלווה את המסלול בימים 4 ו 5. הר תבור הוא גם נקודת היעד של היום הזה שנמצאת בכפר שיבלי למרגלותיו. סוף מסלול ההליכה הוא בכפר קיש משם יש הקפצה קצרה לבית דיאב בשיבלי. 18 ק"מ, 7-8 שעות.

יום 5 משיבלי לנצרת : היום מתחיל בטיפוס קצר (כ 20 דקות) לפסגתו של הר תבור. במקום זה, לפי המסורת הנוצרית, היה אירוע ההשתנות של ישו לעיני תלמידיו. יש בהר כנסיות שהוקמו להנצחת האירוע ומומלץ לבקר בהן. מהר תבור יש תצפיות נהדרות על כל איזור הגליל התחתון ועמק יזרעאל. שילוב של אירועים היסטוריים חשובים, עליהם יסופר במהלך הטיול, יחד עם הליכה בתוך שמורת טבע של עצי אלון בתוואי המכונה דרך הבשורה ונוף אנושי מרתק מבטיחים יום מעניין ומגוון במיוחד. הסיום הוא ב מלון וילה נצרת במרכזה של נצרת סמוך ל כנסיית גבריאל הקדוש. 20 ק"מ, 8 שעות.

קבלו הצעת מחיר
קבלו הצעת מחיר ללא תשלום וללא התחייבות. מלאו ושלחו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.