WalkInnIsrael»הטיולים שלנו בישראל»טיול בגליל העליון מבצע קיץ סתיו

טיול בגליל העליון מבצע קיץ סתיו


 • לילות
  4 לילות, 4 ימי הליכה
 • ארוחות
  4 ארוחות בוקר,
 • פני השטח
  מסלולים הרריים, יער, מטעים
 • (?) דרגת קושי
  2-3

הגליל העליון הוא אזור מיוחד במינו בארץ ישראל. ייחודו נובע בעיקר מהמגוון הרב של צורות הנוף שבו. בגליל כולו מתקיימות יחידות נוף קטנות שונות אחת מהשנייה במידה ניכרת בכל הקשור למבנה ולאופי היישובי. למגוון האתני והתרבותי שמתקיים בגליל אין אח ורע בכל הארץ ומן הסתם גם בעולם. דרוזים, צ'רקסים, יהודים, מוסלמים, נוצרים מתגוררים כאן, ולעתים בכפיפה אחת באותו כפר או יישוב. כך גם אתרי הטיול והתיור בגליל. ניתן למצוא בו אתרי עתיקות רבים מתקופות שונות, מושבות מראשית ההתיישבות הציונית, קיבוצים, מושבים, מצפים ועיירות, שמורות טבע מרתקות, ואתרים מקודשים לכל הדתות שמושכים אליהם צליינים ומטיילים מכל העולם.

בסיום כנס החברה הגיאוגראפית ב 1979 כתב יגאל אלון בן הגליל : "ערכו של הגליל הוא נופו הפיסי והאנושי, הוא העבר, ההווה והעתיד של ארץ ישראל, ואם תרצו – הוא ארץ ישראל".

ואכן, במסלול הגליל העליון, אנחנו מציעים טעימה ולו קטנה מארץ ישראל.

מבצע אביב קיץ ממשיך לסתיו בחודשים ספטמבר ונובמבר 2016. המחירים הם לאדם בקבוצה של 4 אנשים לכל הפחות, באמצע השבוע בחדרי אכסניה או חדרים משפחתיים.

המחיר לאדם : החל מ 1,170 ש"ח. 

רוח גלילית
רוח גלילית

מלון מטיילים מלכיה
מלון מטיילים מלכיה

מנרה לודג´
מנרה לודג´

נקודת התחלה/לינה : צפת

יום 1 מצפת לגוש חלב : מתחיל בעיר צפת. מומלץ לנצל את הבוקר או את היום הקודם, אם זה מתאים ללוח הזמנים, לסיור בעיר המיוחדת הזאת, בסמטאות של העיר העתיקה וברובע האומנים. המסלול יורד מהעיר צפונה דרך יער אורנים, שרידי כפרים, מעיינות  ולתוך נחל עמוד השופע מים וצמחיה. כדאי לנוח בצל ליד אחת הבריכות בנחל. ממשיך דרך נוף טוסקני בין בוסתנים, גפנים וכרמים, כפר אקולוגי, מאגר מים, נוף בזלתי ומסתיים בכפר המעורב דרוזי מרוני גוש חלב (ג´יש). 13 ק"מ, 5 שעות.

יום 2 דישון תחתון לרמות נפתלי: מתחיל בהסעה שתוריד אותך בנקודת ההתחלה של הטיול. המסלול מתחיל בחלק התחתון של נחל דישון, מהנחלים הגדולים של הגליל העליון. נוף פראי של סלעים ויער טבעי מלווים אותך יחד עם מטעים של רימונים וגפנים. לקראת סוף המסלול תיחשף לנוף עוצר נשימה של עמק החולה (חלק מהשבר הסורי אפריקני) והרי הגולן מנגד. הסיום ברמות נפתלי, לינה במלון מטיילים במלכיה או במנרה לודג´. 14 ק"מ, 5.5 שעות (אופציה נוספת- תחילת הליכה בנחל אביב 20 ק"מ, 8 שעות) 

יום 3 מיפתח למנרה : הסעה למרחק קצר תוריד אותך בנקודת ההתחלה סמוך לקיבוץ יפתח. מתחיל בירידה לקניון אמיתי בסדקי יפתח ופגישה אפשרית עם שפני סלע . ההמשך הוא בדרך נוף יפה במיוחד שעוברת לאורך המצוק של הרי נפתלי ומשקיפה על הנוף של עמק החולה לכל אורכו. הדרך תעבור בין נקודות תצפית, שביל גיאולוגי, מתחת לרכבל, בנוף סלעי ופראי, בין יערות ושדות. הסיום הוא בתחנת הביניים של רכבל צוק מנרה. משם בקרונית לקיבוץ מנרה ולינה במנרה לודג´. מאפשר זמן לבלות באטרקציות הרבות שיש לצוק מנרה להציע. 8 ק"מ, 3.5- 4 שעות

אופציונלי - להתחיל המסלול במצודת כח ולסיים בתחנת הביניים של צוק מנרה. 15 ק"מ, כ 6 שעות.

עמק החולה

יום 4 מכפר גלעדי לתל דן : הקפצה לתחילת המסלול. ארץ פלגי מים מכונה האזור של הטיול היום. מתחיל בכפר גלעדי ועובר דרך ערוצי מים רבים שמהווים את המקורות של נהר הירדן. איזור חקלאי פורה ומיושב כך שאפשר לבחור בין עצירה ליד פלג מים קטן בין העצים או במסעדה שבמרכז המסחרי באחד הצמתים. אפשר גם לטבול ולהשתכשך במים הצוננים אם נקלעת ליום חם. הסיום בתל דן. אפשר להיכנס לשמורת הטבע היפה  (מומלץ). 13 ק"מ, כ 5 שעות. 


reviews text
טיול רגלי מושלם בראש שקט
מעוניינים במידע נוסף? רוצים שנתאים לכם את הטיול המושלם עבורכם?
מלאו את הטופס הבא ונציג ייצור עמכם קשר בתוך זמן קצר
או חייגו עכשיו: 054-6752-448